Zaposlitve naših diplomantov izven šolstva

Čeprav do uvedbe "nepedagoških" študijskih programov v letu 2008 naše eksplicitno primarno poslanstvo še ni bilo izobraževati kadre, ki so zaposljivi izven šol, se mnogo naših "pedagoških" diplomantov v preteklosti ni zaposlilo v šolstvu kot učitelji ali ravnatelji, niti ni ostalo na univerzah, temveč se je zaposlilo v gospodarstvu (Gorenje, Metal Ravne, Institut za fizikalno biologijo, Institut za biofiziko, Nova KBM, Zavarovalnica Triglav, Zavarovalnica Maribor…), zdravstvu (UKC Maribor), državni upravi (Ministrstvo za šolstvo in šport), Slovenski vojski, energetiki (Nuklearna elektrarna Krško, Dravske elektrarne), če naštejemo samo nekatera podjetja in ustanove. Mnogo se jih je zaposlilo tudi kot samostojni podjetniki (Avto Koletnik, Ammar, Eduiq.com…). Naši diplomanti so dobili tudi obilico možnosti za izobraževanja v tujini v okviru podiplomskega študija ali podoktorskega izobraževanja (Institut za teoretično biofiziko v Berlinu, Max Planckov Institut v Potsdamu, Max Planckov Institut v Göttingenu, Max Planckov Institut v Dresdnu, Medicinska fakulteta v Leipzigu, Laboratorij za fiziologijo respiratornih celic v Bordeauxu, Univerza v Cambridgeu…) in so prejemniki številnih uglednih štipendij in nagrad. Ob vseh teh uspehih in prepoznavnosti naših diplomantov verjamemo in smo prepričani, da bomo to naše poslanstvo še naprej uspešno nadaljevali in ga nadgradili.