Zaposlitve naših diplomantov na fakultetah in institutih

Mnogi naši diplomanti (dr. Andrej Dobovišek, dr. Aleš Fajmut, dr. Vladimir Grubelnik, Maja Milfelner, dr. Robert Repnik, mag. Robert Šoster, Eva Klemenčič) so takoj po zaključku dodiplomskega študija postali asistenti ali sodelavci na različnih fakultetah (Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Pedagoška fakulteta, Fakulteta za elektrotehniko in računalništvo, Fakulteta za strojništvo, Fakulteta za zdravstvene vede, Medicinska fakulteta, Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede) Univerze v Mariboru. Večina diplomantov, ki se je odločila nadaljevati izobraževanje na magistrskem in doktorskem študiju in se razvijati na raziskovalni sferi, je dobilo mesta mladih raziskovalcev na fakultetah, institutih in v gospodarstvu. Naštejmo jih nekaj: Fakulteta za naravoslovje in matematiko UM (dr. David Haložan, dr. Matjaž Perc, dr. Marko Gosak, dr. Rene Markovič), Regionalna razvojna agencija Mura (dr. Milan Svetec, dr. Matej Cvetko), Institut Jožef Stefan (dr. Jure Pražnikar, dr. Uroš Tkalec, dr. Dalija Jesenek, dr. Brigita Rožič, Uroš Jagodič), Fakulteta za medicino UL (Tadej Emeršič), Institut za matematiko, fiziko in mehaniko (dr. Marko Jagodič), Reaktorski center v Podgorici (Petra Rogan).